Așadar,din păcate Pedri nu va participa. Nici Barça nu vrea să riște,și nici Denisa nu vrea să i se întâmple ceva. Dar Pedri va merge pentru a-i susține.
A:Pedri nu va participa?
G:Nu. Nu vrem să riscăm.
A:Aha.
*Perspectiva lui Gavi*
Am așteptat ziua asta. Doamne ce fericit sunt. Sper să câștigăm. Cât mai multe gol uri!! Dacă va fi și iubita mea acolo,totul va fi bine.
Gavi primise mesaj. Xavi a zis să se adune toți la vestiare. Puțin mai devreme,pentru a le spune ceva.
G:Iubire? Eu plec. Xavi a zis să ne întâlnim la vestiare.
A:Bine iubire. Mult spor!!❤
G:Mulțumesc! *o sărută și pleacă*
*Perspectiva Arianei*
Clar nu voi sta acasă. O voi lua pe Melissa și vom merge pentru a l susține. Are nevoie. Știu că va câștiga. Dar vreau să ne bucurăm împreună.
*După 20 de minute,Ariana a îmbrăcat o pe Melissa,și s au îndreptat spre stadion.*
Meciul începuse. Erau în minutul 35. Ariana a văzut că în minutul 9',a băgat Madrid gol.
A:Uite iubita mea. Uite l pe tati. Vezi? E acolo. Pe stadion,și câștigă meciul ăsta pentru noi! ❤
*Sergio Roberto a băgat un gol. În minutul 45*
A:Bravo Sergioo. Uite puiul meu. Au băgat gol.
După pauze,în prelungiri,în minutul 90+2' a băgat Kessie gol. Scorul era 2-1 pentru Barcelona. Au câștigat Classicul. Toată echipa era fericită. Chiar și Pedri a alergat spre teren,pentru a se bucura împreună cu echipa. Ariana a coborât tribunele mai jos,pentru a l săruta pe Gavi.