Csipes Tamara Ezüstérme 🥈

17 6 0

Fontos kiemelni, hogy Csipes Tamara az egyik kedvenc sportolóm. Talán elsősorban azért mert évekig Kozák Danuta árnyékában bújt meg, de mindenesetre nagyon tehetséges sportoló, és remélem Párizsban is láthatjuk majd 2024-ben.
A döntő 500 méteren szerintem abszolút papírforma volt mind Csipes Tamaránál, mind Kozák Danutánál. Az éremre is volt esély előlegesen mindkettejüknél.
Az abszolút esélyes az új-zélandi Lisa Carrington volt, aki az új-zélandi sportnak ma a legnagyobb csillaga szerintem.
Azért kajakban az 500 méter az egy hosszabb táv, a 200 méter az inkább, amit végig nyomni kell.
Csipes Tamara volt az egyetlen, aki el tudott menni Lisa Carringtonnal, de az új-zélandinak, ha jól emlékszem, még ígyis volt fél hajóhossznyi előnye.
Nagy meglepetésre a címvédő Kozák végig a harmadik hely környékén haladt.
A végén Lisa Carrington papírforma győzelmet aratott, és talán meglepetésre, de nem sokkal mögötte második helyen csapott célba Csipes Tamara. Kozák végül negyedikként ért célba, de amint egy nyilatkozatában is elmondta, nem találta magát sokáig Tokióban, és csalódott volt az egyéni verseny után.
Csipes Tamara is elsírta magát a kamerák előtt egy a helyszínen készített interjú közben, de ő nem ugyanezekből az okokból adódóan, ahogy mondta, nagyon nehéz úgy versenyezni, hogy 18 éves korodtól kezdve a felnőtt mezőnyben a saját hazádból mindig ott van valaki előtted: ez mentálisan nagyon megterhelő, és ebben meg is értjük.
Csipes Taminak az édesapja az edzője, akinek azonnal a nyakába ugrott a döntő után, és valószínűleg abban a pillanatban Csipes Ferenc volt a legbüszkébb édesapa a világon.
Hihetetlen sportolóink vannak, és a kajak-kenu Magyarországon tényleg egy sikersportág, ezt bizonyítja Csipes Tami érme is, ahogy a többi is.♥️🥈🚣‍♀️💧