Varga Ádám Ezüstérme 🥈

16 6 0

A másik kajakos ezüstérmes. Azt hiszem, egyedül férfi K1 1000 méteren volt magyar egy-kettő, de ha nem is, ez akkor is szép ezüst -és aranyérem. De az aranyról később.
Nekem őszintén szólva Varga Ádám ezüstérme kicsit meglepetés volt, mert azt tudom, hogy korosztályos versenyeken nagyon sokat nyert és nyer, de a felnőtteknél nem egy olimpián számítottam volna az éremre. Persze azóta is sok érme van, sokat nyert. Volt szerencsém élőben látni idén a Maty-éren, a 2022-es ifjúsági és U23-as világbajnokságon, ahol nem mellesleg nyert. Nagyon tehetséges sportoló, azt bizton állíthatom.
A döntőt sajnos csak visszanézve láttam, de a végletekig kiélezett verseny volt az ezüstért. Kopasz Bálint -aki, elárulom, nem titok, végül nyert- majdnem két másodpercet adott az egész mezőnynek az olimpiai döntőben, és az ezüstcsatát, amire mondhatni hárman is bejelentkeztek, a magyar kajakos nyerte 47 ezred másodperccel a portugál Fernando Pimenta (akinek végül a bronzérem került a nyakába) és 117 ezreddel a német Jacob Schopf előtt.
Így lett magyar egy-kettő, és fontosnak tartom kiemelni, hogy a két magyar kajakos, egyaránt nagyon fiatal, rengeteg eséllyel még maguk előtt. ♥️🥈🚣‍♀️💧