Finále

677 22 0

Ráno jsme vstali kolem osmé. Vydali jsme se na kávu, tentokrát sami. Koupili jsme si rovnou i snídani. Dopoledne jsme se šli ještě projít. Na oběd jsme si dali rybu.

Po obědě jsme šli na pokoj A nachvíli jsme si lehli. A pustili jsme si hokej. Hrály Kanada a Amerika boj o třetí místo. Seděla jsem na posteli a koukala se na hokej. David mě pohladil po zádech. Nevnímala jsem ho, protože jsem berlivě sledovala obrazovku. Sedl si.  A pohladil mě po vlasech. Otočila jsem se na něj a usmála jsem se. Taky se usmál a začal sledovat mé rty. Trochu jsem znervóznila. Naše rty se přibližovaly. Už jsme od sebe byli jen pár centimetrů. David mě hladil po zádech. A ten moment do pokoje vletěl Hronek: ,,Díváte se? Amerika ve..." zastavil se ve dveřích ,,Jejda promiňte," vykoktal ze sebe.

,,Přiště se nauč klepat," naštvaně se na něj koukl David.

,,Pardon," omlouval se Hronek.

Já jsem se jen usmála. A Hronek pochopil, vyšel ze dveří a zavřel je.

Tentokrát už nic nebylo.

Dodívali jsme se na zápas.

Ke konci druhé třetiny skóroval Kreider. Amerika tak vedla 1:0. V třicáté deváté minutě vyrovnával Vlasic. Ve třetí třetině už skórovali jen Američané. A tak bronzovou medaily vyhrálo USA.

Po skončení zápasu jsme se převlekli a i s klukama jsme vyrazili na finále. Strašně moc jsem fandila Švýcarsku. Překvapila mě jejich výborná hra. Sedli jsme si na naše místa. A já jsem berlivě sledovala led.

V 17. minutě dostal Švýcarsko do vedení Niederreiter. Asi po minutě Švédsko srovnalo. Gól vstřelil Nyquist. Ve dvacáté čtvrté minutě skóroval Meier. A Švýcarsko vedlo 2:1. V 35. minutě srovnal Zibanejad. Dál už se skóre neměnilo. V zápase došlo až na nájezdy. Které vyhrálo Švédsko. Viděla jsem jak jsou švýcaři smutní a na druhé straně se radovali švédové. Jedni mají radost a druhým do smíchu zrovna není. Jeden je výherce druhý poražený. Tohle je už hokej.

Po zápasu jsme se šli ještě projít noční Kodaní. Jen my dva s Davidem. Byla jsem šťastná, že jsem ho potkala. Miluju ho. Zastavili jsme se a sedli si na nejbližší lavičku.